10 sprawdzonych sposobów na oszczędzanie pieniędzy

Więc zdecydowałeś, że czas zacząć oszczędzać pieniądze... świetnie! Istnieją dosłownie setki sposobów, w jaki Ty i Twoja rodzina możecie obniżyć budżet, nie czując, że za bardzo się poświęcacie.

Oszczędzanie pieniędzy i organizowanie budżetowanie zawsze wydawało się przytłaczające, ale te wskazówki sprawiają, że poczujesz w sobie chęć oszczędzania! Bo tak naprawdę to nie jest trudne!

Jest tak wiele rzeczy, na które wydajemy pieniądze dla wygody lub tylko dlatego, że nie wiemy, że dostępna jest tańsza alternatywa (lub nawet nie rozważaliśmy naszych opcji). Te małe sposoby zaoszczędzenia pieniędzy mogą naprawdę pomóc zaoszczędzić sporo czasu!

Kiedy po raz pierwszy zaczęłam pracować w domu, wiedziałam, że musimy wymyślić plan, który naprawdę zwiększy nasze oszczędności. Mieliśmy kilka naprawdę ważnych celów (takich jak wychodzenie z długów i znalezienie dodatkowych źródeł przychodu) i szczerze mówiąc nie byłam pewna, jak to zrobimy.

MOJA ZŁOTA ZASADA:
PRZED ZAKUPEM ZAWSZE ZASTANÓW SIĘ, CZY NAPRAWDĘ TEGO POTRZEBUJESZ

Zawsze uważałam, że jestem dość oszczędna, ale byłam zdziwiona, jak wiele prostych metod istnieje, by zaoszczędzić pieniądze.

Teraz, możesz wpaść w tendencję do podejmowania się wszystkiego na raz. Więc co się dzieje? Starasz się "robić wszystko!" I skończysz zniechęcony i przytłoczony, gdy trafisz na blokadę. Nie zatrzymuj się!

Zrób małe kroki. Zacznij od dwóch lub trzech elementów z tej listy, aby sprawdzić, czy możesz bez trudu wprowadzić je jako cotygodniowe rutyny. Chcę, żebyś odniósł/odniosła sukces i potem potrafił/a utrzymać tempo.

Tu nie chodzi o poświęcenie i karanie. Tu trzeba po prostu zaoszczędzić pieniądze lub wydostać się z długów! Chodzi o znalezienie prostych rzeczy, które można uwzględnić i używać do modyfikowania istniejących przyzwyczajeń.

Aby zacząć, podjęłam dziesięć najlepszych praktycznych sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze, które uznałam jako pomocne.
Oto moje dziesięć praktycznych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy.

1. Przygotowywanie posiłków do pracy
Poszukaj w sieci 2-3 źródeł, na których oprzesz swoje lunche. W weekend znajdź w domu pojemniki lub słoiki na żywność i zaplanuj posiłki na chociaż 3 dni. W Internecie znajdziesz setki 10- 15- 20- minutowych przepisów do słoika. Zastanów się także nad rezygnacją z abonamentu obiadowego dla dzieci w szkole jeśli wiesz, że i tak nie zjadają pełnych posiłków. Możesz na przykład wysłać dziecko tylko na zupę na stołówkę szkolną (zupy zwykle się opłacają), a na drugie danie przygotuj posiłek taki jak sobie. Będzie smaczniej, zdrowiej i taniej.


2. Zrezygnuj z karty sportowej
Kup sprzęt do ćwiczeń na siłownię do domu lub korzystaj z bezpłatnych sesji fitness online. Możesz też poszukać siłowni zewnętrznej przy placu zabaw albo udać się na bieżnię miejską lub przyszkolną. Utrata tkanki tłuszczowej sprawia jeszcze większą przyjemność, gdy masz poczucie, że oszczędzasz pieniądze.


3. Zrób alternatywną listę upominków
Porozmawiaj z rodziną o alternatywnej wymianie prezentów na Boże Narodzenie, np. losowanie obdarowanych jak za szkolnych czasów. Limit 20 zł na osobę. Dla dzieci zastosuj metodę czterech prezentów (coś do zabawy, coś do noszenia, coś do czytania i czegoś, czego potrzebują). Myślisz, że prezent 20 zł brzmi smutnie? Pomyśl jeszcze raz! Miej wiele radości z wymiany prezentów. Bądź kreatywna/y i zdziwisz się, jak można dodatkowo zaoszczędzić.

4. Gotowanie z zamrażarki
Podlicz ile wydajesz tygodniowo na przygotowywanie posiłków. I co? A jakby tak zaoszczędzić 30%? Ustal dwutygodniowy harmonogram posiłków (zup i drugich dań). Od teraz gotuj podwójnie, a połową przygotowanych posiłków zamrażaj. Pamiętaj! Nie musisz ściśle trzymać się planu. Czasem niektórych produktów nie zamrozisz, ale zaufaj mi, że sos do makaronu, który zrobisz samodzielnie po zamrożeniu i rozmrożeniu smakuje tak samo (jak nie lepiej).

5. Zastanów się nad ilością spożywanego mięsa
Mięso jest zazwyczaj najdroższym składnikiem każdego posiłku. Eliminując tym samym koszty, zastępuj je tańszymi źródłami białka. Jeśli szukasz wspaniałego dania na początek, spróbuj TEGO PRZEPISU . To danie jest pożywne i tak dobre, że nawet nie zauważysz, że nie ma w nim mięsa! Przy okazji zastanów się, czy to rozsądne jeść codziennie mięso? Chyba 40 lat temu jadaliśmy je maksymalnie 2-3 razy w tygodniu… Polecam w tym miejscu LEKTURĘ.

6. Zmywanie
Dla nieposiadających zmywarki polecam zakupić miskę do zlewu. Myjąc 3 kubki po kawie można to zrobić w tej samej wodzie, a na koniec tylko opłukać. Poza tym zalewajcie naczynia wodą, ale nie zmywajcie od razu, jeśli z góry wiadomo, że zaraz znów coś dojdzie do zmywania. Opcja "lekki załadunek" skutecznie umyje naczynia, które nie są oblepione jedzeniem. To może być mały kroczek, ale pomoże zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za wodę i elektryczność, a nawet pomóc w użyciu mniejszej ilości detergentów.

7. Bądź bystrzakiem na zakupach
Spisz listę 20-25 produktów, które najczęściej kupujesz. Zapewne znajdą się tu: pieczywo, masło, mleko, śmietana, ser, wędliny. Dopisz obok ceny – zwyczajowo jakie mają te produkty. Następnie sprawdź, czy naprawdę jogurt, który spożywasz musi mieć mleko w proszku i czy śmietana to tylko śmietana a nie „coś” z dodatkiem karagenu i mączki świętojańskiej. Wszystkie „mixy” kosztują drożej. Zamień niezdrowe na zdrowe i droższe na tańsze! Na codziennych zakupach trzymaj się swojej listy. Policz, ile jesteś w stanie zaoszczędzić na swoim koszyku. U mnie było to aż 16 zł na 20 produktach!

8. Opowiedz przyjaciołom i rodzinie, że oszczędzasz pieniądze
Kiedy mówisz najbliższym ludziom, że jesteś w misji, aby zaoszczędzić pieniądze, będą skłonni zaprosić Cię na bezpłatne lub tanie imprezy… Taki żart, a teraz bardziej serio. Mówiąc ludziom o swoich planach stajesz się ich „zakładnikiem”. Jesteś bardziej zmotywowana/y do zmiany. Pamiętaj! Przedstawiaj rzeczywistość bez dodawania czarnych barw. Od teraz będzie tylko lepiej!

9. Posprzątaj
Sprzedaj wszystkie rzeczy, których nie kochasz / nie potrzebujesz / nie chcesz na OLX, Gumtree lub na lokalnej grupie na Facebooku. Możesz zacząć oszczędności i naprawdę zwiększyć swoje dochody, po prostu pozbyć się wszystkiego, co masz w ręku, czego nie chcesz lub nie używasz. Przejrzyj ubrania, gry, sprzęt sportowy i inne. Sprzedaj to, czego nie używasz, a otrzymasz dodatkowe środki pieniężne (i bardziej zorganizowany dom).

10. Ustaw limity zabawek dla dzieci i skup się na kreatywnych rozrywkach
Brzmi strasznie, ale odwiedzając młodych rodziców jestem przerażona ilością zabawek. Zabawek, które nie są tylko w pokoju dziecka. One są wszędzie! Sprzedaj je lub oddaj stare zabawki do domu dziecka. To nie tylko oszczędza pieniądze, ale uczy porządkowania. Kiedy kupujesz nowe zabawki, nastaw się na jakość. Ustal limit 10-20 zabawek w pokoju dziecka. Następne będą już tylko na urodziny i specjalne okazje. Często zapominamy, że zabawa nie musi być droga (albo kosztować ani trochę)! Jest tak wiele bezpłatnych i tanich źródeł rozrywki, które pozwolą Ci wyjść, zaznać poczucia życia w społeczeństwie i bawić się świetnie. Wszakże życie jest za krótkie, by tylko siedzieć w domu przez cały czas! Odszukaj ofertę lokalnego domu kultury. To nie tylko koncerty i teatr, ale także warsztaty decoupage, filcowania. Kto wie, może sam/a wstąpisz do amatorskiej grupy teatralnej?


Życzę powodzenia w oszczędzaniu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 amelinowa , Blogger