Książka na czerwiec. Podejmij wyzwanie czytelnicze!

Z satysfakcją patrzyłam jak rozprzestrzenia się moje książkowe wyzwanie na 2015 rok. Teraz proponuję (sobie) i Tobie podjąć wyzwanie czerwcowe. Tak się składa, że nadchodzi w końcu słoneczny, ciepły czas. Dni są dłuższe. Ciało jest bardziej wypoczęte. Nie zmarnujmy tego popadając w słodkie lenistwo! Wiele osób podejmuje się wyzwania 52 książki na rok, Ja uważam, że to jednak trochę.. za długo! Po dwóch miesiącach zwykle odchodzi się od tego wyzwania, bo książka staje się obowiązkiem. Z drugiej jednak strony, dla tych co podjęli wyzwanie 52/rok mój challenge jest dopełnieniem i podwyższeniem motywacji w połowie roku. Dlaczego taka formuła? W kwietniu podjęłam wyzwanie 4 książek na miesiąc. Ukończyłam! Możesz to zobaczyć tu.

Mężczyzna od A do Z
Autor: Piotr Mart 

Niezwyciężony
Autor: Stanisław Lem 

Szklany klosz
Autor: Sylvia Plath 

Nieznośna lekkość bytu
Autor: Milan Kundera 

W maju udało się przeczytać opasłego "Słowika" Kristin Hannah i uważam, że to całkiem dobre tempo. Recenzować książek tutaj nie będę. Od tego mam portal lubimyczytac.pl Teraz znów przyspieszam i chcę zarazić także inne osoby. Przygotowałam grafikę, która po wydrukowaniu może stać się również kolorową zakładką do książki. Obok jest też wersja z moimi tytułami. Czytam raczej na czytniku, ale dwie pozycje mam w wersji papierowej (imieninowe prezenty). Ponadto na dole znajdują się wyzwania. Kiedy zdam sobie sprawę, że czytam i "zaliczam" wyzwanie, satysfakcja jest podwójna. Jestem pewna, że starczy miesiąca, by zaliczyć wszystko. Ba! A może nawet niektóre wyzwania podwójnie?
Co do wyboru książek - sprawa jest totalnie otwarta. Każdy lubi czytać, co innego. Natomiast możesz zasugerować się tym, żeby wybrać książki tak jak ja:

  • coś, polecanego
  • coś, niedoczytanego
  • coś, na co dawno już miałeś ochotę
  • coś, przypadkowego

Przyznam, że na wszystkie książki miałam już dawno ochotę. Nawet na "Sekretne życie drzew", mimo że zaliczam ją jako całkiem przypadkowy wybór.

Teraz możesz dołączyć również do grupy dyskusyjnej:

     

Dajcie znać jak Wam się podoba, czy przystąpilibyście ze mną do czegoś takiego? Proszę też o niezdradzanie, co czeka mnie podczas czytania tych 4 pozycji. Natomiast, nie widzę powodów, by ich mi dalej nie rekomendować, żebym miała większą motywację. I tego Wam życzę, choć jestem pewna, że nie muszę. 

1 komentarz:

Copyright © 2014 amelinowa , Blogger